Programma Vrijdag

De voertaal voor het congres op vrijdag is Nederlands.

Programma Overzicht

TijdActiviteitLocatie
08.30 – 10.30 uurPlenaire openingPasse Partout
10.30 – 11.15 uur  KoffiepauzeDe Loods
11.15 – 12.45 uurParallelsessie A – InterventiePasse Partout
Parallelsessie B – ElektrofysiologieTheater
12.45 – 14.00 uur  LunchpauzeDe Loods
13.00 – 14.00 uur Satellite lunchmeeting – Meet the Experts – Top Gear in TAVI
Edwards Lifesciences
De Loods
14.00 – 15.30 uurSessie A – Test uw ECG kennis, van langzame tot snelle ritmes en ook het ECG van devicesPasse Partout
Sessie B – WIC SessieTheater
Sessie C – Drie workshops
Workshop 1 – Fysiologisch in kaart brengen van de coronairen
middels iFR coregistratie (45 minuten)
Workshop 2 – Impella in het Cathlab (45 minuten)
Workshop 3 – Echogeleide vasculaire toegang – J.K. Oosterhuis (45 minuten)
15.30 – 16.00 uur  KoffiepauzeDe Loods
16.00 – 17.35 uurPlenaire afsluiting – Challenging Case TheaterPasse Partout

Plenaire Opening

ModeratorsW. Morshuis – N. van Royen
DiscussantsJ. van Ramshorst – M. Palmen – L.W. van Laake – S.H. Hofma – S.P.M. de Boer –
I.C.D. Westendorp
TijdPresentatieLocatie
08.00 – 08.30 uurWelkom en registratiePasse Partout
08.30 – 08.40 uurWelkom
G.A.J. Jessurun, cardioloog – Treant Zorg Locatie Emmen – Emmen
Passe Partout
08.40 – 09.20 uurMystery GuestPasse Partout
09.20 – 09.50 uurProactieve monitoring van hartfalen op afstand met CardioMEMS
J.J. Brugts – cardioloog – ErasmusMC Rotterdam
Passe Partout
09.50 – 10.20 uurTAPED CASE
C.A. da Fonseca – cardioloog – MCL Leeuwarden
Passe Partout
10.20 – 10.30 uurDiscussiePasse Partout
10.30 – 11.15 uur  KoffiepauzeDe Loods

Parallelsessie A – Interventie

ModeratorsM.T. Dirksen – S. IJsselmuiden
DiscussantsM.A. Vink – G. Bleeker  – M. van Wely – A. Tjon – M. Scholte – M. van Leeuwen
TijdPresentatieLocatie
11.15 – 11.20 uurIntroductie
R.W.M. Hautvast, cardioloog – Noordwest Ziekenhuis Groep – Alkmaar
Passe Partout
11.20 – 11.35 uurBehandeling van complexe ernstig verkalkte letsels
J. Sonck – cardioloog – OLV Ziekenhuis – Aalst (BE)
Passe Partout
11.35 – 11.45 uurDiscussiePasse Partout
11.45 – 12.20 uurLIVE CASE MC Haaglanden Den HaagPasse Partout
12.20 – 12.35 uurIntracoronaire beeldvorming middels OCT: toegevoegde waarde
bij de percutane behandeling van complexe coronaire letsels
T. Adriaenssens – cardioloog – UZ Leuven België
Passe Partout
12.35 – 12.45 uurDiscussiePasse Partout
12.45 – 14.00 uur  LunchpauzeDe Loods

Parallelsessie B – Elektrofysiologie

TijdPresentatieLocatie
ModeratorP.P.H.M. Delnoy – J.G. Luermans
11.15 – 11.40 uurUpdate Leadless pacing en Subcutane ICD
P.P.H.M. Delnoy – cardioloog – Isala Klinieken Zwolle
Theater
11.40 – 12.05 uurUpdate Hisbundel Pacing
J.G. Luermans – cardioloog- Maastricht UMC
Theater
12.05 – 12.15 uurDiscussieTheater
12.15 – 12.35 uurOntwikkelingen in ablatietherapie
Y. Blaauw –  cardioloog – UMC Groningen
Theater
12.35 – 12.45 uurDiscussieTheater
12.45 – 14.00 uur  LunchpauzeDe Loods

Satellite Lunch Meeting – Edwards Lifesciences

TijdPresentatieLocatie
13.00 – 13.30 uurSapien 3 Ultra system – engineered for simplicity
Simon Redwood
De Loods
13.30 – 14.00 uurCoronary access in patients with longer life expectancy
Peter den Heijer
De Loods

Deelsessies

TijdPresentatieLocatie
14.00 – 15.30 uur Sessie A – Test uw ECG kennis, van langzame tot snelle ritmes en ook het ECG van devices
H.J.J. Wellens  & M.E.W. Hemels
Passe Partout
14.00 – 15.30 uurSessie B – WIC Sessie Get Dutched – Holland’s best research

Voorzitters: Sjoerd Hofma – Niels Van Royen

Beste lopende trial
EuroICE : Mohamed El Farissi
GIPS-IV : Marie-Sophie de Koning
Ontime 3 : Rick Hermanides

Beste publicatie
Rick Rozemeijer et al, Circulation
Randomized All-Comers Evaluation of a Permanent Polymer
Zotarolimus-Eluting Stent Versus a Polymer-Free Amphilimus-Eluting
Stent.

Jorrit Lemkes et al, European Heart Journal
Timing of revascularization in patients with transient ST-segment elevation
myocardial infarction: a randomized clinical trial.

Guus de Waard et al, European Heart Journal
Fractional flow reserve, instantaneous wave-free ratio, and resting Pd/Pa
compared with H2O positron emission tomography myocardial perfusion imaging.

Theater
14.00 – 15.30 uurSessie C – Drie workshops
Workshop 1 – Fysiologisch in kaart brengen van de coronairen middels iFR coregistratie
Peter Damman, fellow cardioloog – Radboudumc – Nijmegen
Salvador
Workshop 2 – Impella in het Cathlab
Alex Nap, cardioloog – VUmc – Amsterdam
Vincent
Workshop 3 – Echogeleide vasculaire toegang
J.K. Oosterhuis, anesthesioloog – UMCG – Groningen
De Stallen
15.30 – 16.00 uur  KoffiepauzeDe Loods

Challenging Case Theater

ModeratorsM. Stoel
DiscussantsA. Nap – Y.E.A. Appelman – S. Husseyni Guyomi – S. Rasoul – P.V. Oemrawsingh – J.P. Grandjean
TijdPresentatieLocatie
16.00 – 16.20 uurWrap-up last year  – Follow-up live-cases 2018Passe Partout
16.20 – 17.15 uurChallenging case theatre
M.G. Stoel, cardioloog – Medisch Spectrum Twente – Enschede
Passe Partout
17.15 – 17.30 uurChallenging case award
M.G. Stoel, cardioloog – Medisch Spectrum Twente – Enschede
Passe Partout
17.30 – 17.35 uurAfsluiting
G.A.J. Jessurun, cardioloog – Treant Zorg Locatie Emmen – Emmen
Passe Partout